RSS Feed| @ 10-May-2026 4:05am |
|
Night time, Dry, mostly cloudy - |
|
|
57.0 °F --- Feels like: 57°F 24-hr diff. 2.3°F |
|
Loading... |
|
|
NNW 1.2 mph Gust: 2.0 mph |
| Humidity: | 84% |
| Dew Point: | 52.2°F |
| Pressure: | 29.94 in Steady |
| Solar Rad: | 0% 0 W/m2 |
| UV Index: | 0.0 None |
| Rain Today: | 0.00 in |
| Rain Rate: | 0.000 in |
| Rain Y'day: | 0.00 in |
| Storm Rain: | 0.00 in |
| Rain Month: | 0.00 in |
| Rain Year: | 20.13 in |
![]() | |
Overnight![]() Partly Cloudy Lo 53 °F |
Sunday![]() Mostly Sunny Hi 77 °F |
| Sunday Night ![]() Partly Cloudy Lo 52 °F |
Monday![]() Mostly Sunny Hi 88 °F |
| Sunrise: | 6:03 am | |||||||||
| Sunset: | 8:04 pm | |||||||||
| Moonrise: | 2:31 am | |||||||||
| Moonset: | 1:28 pm | |||||||||
| Last Quarter Moon | ||||||||||
| 44% Illuminated |
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
| Today's Maxima | ||||||||||
| Wind: | 5.0 mph 1:20am |
|||||||||
| UV: | 0.0 None 12:00am |
|||||||||
| Solar: | 0 12:00am |
|||||||||
| Rain rate: | 0.000in/min 4:00pm |
|||||||||
| Hourly Rain rate: |
0.000 in/hr | |||||||||
| Lower-48 States for Friday, May 8, 2026 |
| High Temperature 105°F at Blythe Asos, CA 105°F at Desert Resorts Regional Ap, CA |
| Low Temperature 19°F at Mount Washington, NH 19°F at Crane Lake, MN |
| High Precipation 3.25in at Baton Rouge Metro Ap, LA |
| Data from NWS CPC |
| for
CA on Friday, May 8, 2026 |
| High Temperature 105°F at Blythe Asos, CA 105°F at Desert Resorts Regional Ap, CA |
| Low Temperature 27°F at Mammoth Lakes Mammoth Yosemite Ap, CA |
| High Precipation none |
| Data from NWS CPC |


© 2026, Saratoga-Weather.org |
Some satellite/maps © Weather Underground. Used with permission. |
Valid XHTML |
Valid CSS
Never base important decisions that could result in harm to people or property on this weather information.