Current Flow and Depth - Saratoga Creek
Data courtesy of USGS Hydrology
Location of Measurement

RSS Feed| @ 16-Apr-2026 6:45am |
|
Mostly Cloudy, Dry |
|
|
50.4 °F --- Feels like: 50°F 24-hr diff. 6.3°F |
|
Loading... |
|
|
NW mph Gust: 0.0 mph |
| Humidity: | 88% |
| Dew Point: | 47.0°F |
| Pressure: | 30.03 in Steady |
| Solar Rad: | 23% 16 W/m2 |
| UV Index: | 0.0 None |
| Rain Today: | 0.00 in |
| Rain Rate: | 0.000 in |
| Rain Y'day: | 0.00 in |
| Storm Rain: | 0.00 in |
| Rain Month: | 1.11 in |
| Rain Year: | 18.99 in |
![]() | |
Today![]() Sunny Hi 70 °F |
Tonight![]() Clear Lo 44 °F |
Friday![]() Sunny Hi 73 °F |
Friday Night ![]() Partly Cloudy Lo 46 °F |
| Sunrise: | 6:31 am | |||||||||
| Sunset: | 7:43 pm | |||||||||
| Moonrise: | 5:48 am | |||||||||
| Moonset: | 5:59 pm | |||||||||
| New Moon | ||||||||||
| 1% Illuminated |
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
| Today's Maxima | ||||||||||
| Wind: | 6.0 mph 5:49am |
|||||||||
| UV: | 0.0 None 12:00am |
|||||||||
| Solar: | 16 6:43am |
|||||||||
| Rain rate: | 0.000in/min 4:00pm |
|||||||||
| Hourly Rain rate: |
0.000 in/hr | |||||||||
| Lower-48 States for Tuesday, April 14, 2026 |
| High Temperature 94°F at Cotulla La Salle County Ap, TX |
| Low Temperature 14°F at Berthoud Pass, CO |
| High Precipation 2.44in at Chicago Ohare Intl Ap, IL |
| Data from NWS CPC |
| for
CA on Tuesday, April 14, 2026 |
| High Temperature 84°F at Desert Resorts Regional Ap, CA |
| Low Temperature 17°F at Bridgeport Sonora Junction, CA |
| High Precipation none |
| Data from NWS CPC |


© 2026, Saratoga-Weather.org |
Some satellite/maps © Weather Underground. Used with permission. |
Valid XHTML |
Valid CSS
Never base important decisions that could result in harm to people or property on this weather information.