Rain
| Note: rain year is from October to September. Prior 7-day does not include today's rain. | ||||
This information is provided by Weather-Display V10.37S-(b152) using JPGraph and template graphs kindly provided by Stuart at Stella-Maris.org, Kent, UK.
RSS Feed| Note: rain year is from October to September. Prior 7-day does not include today's rain. | ||||
This information is provided by Weather-Display V10.37S-(b152) using JPGraph and template graphs kindly provided by Stuart at Stella-Maris.org, Kent, UK.
| @ 16-Apr-2026 7:55am |
|
Mostly Sunny, Dry |
|
|
50.8 °F --- Feels like: 51°F 24-hr diff. 5.3°F |
|
Loading... |
|
|
NW 0.5 mph Gust: 0.0 mph |
| Humidity: | 88% |
| Dew Point: | 47.4°F |
| Pressure: | 30.04 in Steady |
| Solar Rad: | 77% 227 W/m2 |
| UV Index: | 0.0 None |
| Rain Today: | 0.00 in |
| Rain Rate: | 0.000 in |
| Rain Y'day: | 0.00 in |
| Storm Rain: | 0.00 in |
| Rain Month: | 1.11 in |
| Rain Year: | 18.99 in |
![]() | |
Today![]() Sunny Hi 70 °F |
Tonight![]() Clear Lo 44 °F |
Friday![]() Sunny Hi 73 °F |
Friday Night ![]() Partly Cloudy Lo 46 °F |
| Sunrise: | 6:31 am | |||||||||
| Sunset: | 7:43 pm | |||||||||
| Moonrise: | 5:48 am | |||||||||
| Moonset: | 5:59 pm | |||||||||
| New Moon | ||||||||||
| 1% Illuminated |
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
| Today's Maxima | ||||||||||
| Wind: | 6.0 mph 5:49am |
|||||||||
| UV: | 0.0 None 12:00am |
|||||||||
| Solar: | 227 7:54am |
|||||||||
| Rain rate: | 0.000in/min 4:00pm |
|||||||||
| Hourly Rain rate: |
0.000 in/hr | |||||||||
| Lower-48 States for Wednesday, April 15, 2026 |
| High Temperature 96°F at Eastover Mcentire Ang, SC |
| Low Temperature 8°F at Ainsworth Municipal Ap, NE |
| High Precipation 2.06in at Iowa Falls Municipal Airport, IA |
| Data from NWS CPC |
| for
CA on Wednesday, April 15, 2026 |
| High Temperature 87°F at El Centro Naf, CA 87°F at Blythe Asos, CA 87°F at Imperial County Ap, CA 87°F at Palm Springs Asos, CA |
| Low Temperature 23°F at Mammoth Lakes Mammoth Yosemite Ap, CA |
| High Precipation 0.55in at Crescent City Mcnamara Ap, CA |
| Data from NWS CPC |


© 2026, Saratoga-Weather.org |
Some satellite/maps © Weather Underground. Used with permission. |
Valid XHTML |
Valid CSS
Never base important decisions that could result in harm to people or property on this weather information.