RSS Feed| @ 20-May-2026 8:45am |
|
Sunny, Dry |
|
|
63.7 °F --- Feels like: 63.6°F 24-hr diff. 0.7°F |
|
Loading... |
|
|
NNE 0.1 mph Gust: 0.0 mph |
| Humidity: | 62% |
| Dew Point: | 50.4°F |
| Pressure: | 29.92 in Steady |
| Solar Rad: | 91% 479 W/m2 |
| UV Index: | 1.4 Low |
| Rain Today: | 0.00 in |
| Rain Rate: | 0.000 in |
| Rain Y'day: | 0.00 in |
| Storm Rain: | 0.00 in |
| Rain Month: | 0.00 in |
| Rain Year: | 20.13 in |
![]() | |
Today![]() Sunny Hi 87 °F |
Tonight![]() Mostly Clear Lo 54 °F |
Thursday![]() Sunny Hi 88 °F |
Thursday Night ![]() Mostly Clear Lo 54 °F |
| Sunrise: | 5:55 am | |||||||||
| Sunset: | 8:13 pm | |||||||||
| Moonrise: | 9:40 am | |||||||||
| Moonset: | 12:00 am | |||||||||
| Waxing Crescent Moon | ||||||||||
| 21% Illuminated |
||||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
| Today's Maxima | ||||||||||
| Wind: | 3.5 mph 12:06am |
|||||||||
| UV: | 1.4 Low 8:43am |
|||||||||
| Solar: | 479 8:44am |
|||||||||
| Rain rate: | 0.000in/min 4:00pm |
|||||||||
| Hourly Rain rate: |
0.000 in/hr | |||||||||
| Lower-48 States for Tuesday, May 19, 2026 |
| High Temperature 100°F at Stafford Regional Ap, VA 100°F at Castroville Muni Tx, TX |
| Low Temperature 8°F at Rawlins Ap, WY |
| High Precipation 3.70in at Winona, MS |
| Data from NWS CPC |
| for
CA on Tuesday, May 19, 2026 |
| High Temperature 92°F at Desert Resorts Regional Ap, CA |
| Low Temperature 21°F at Bridgeport Sonora Junction, CA |
| High Precipation none |
| Data from NWS CPC |


© 2026, Saratoga-Weather.org |
Some satellite/maps © Weather Underground. Used with permission. |
Valid XHTML |
Valid CSS
Never base important decisions that could result in harm to people or property on this weather information.

